O mnie

        Gitarzysta urodzony w krakowskiej rodzinie muzyków w 1968r. Od dziecka pobierał naukę muzyki – skrzypce, potem gitara. Ukończył szkoły, w tym Akademię Muzyczną w Krakowie, w klasie gitary klasycznej. Uprawia różne style muzyczne grając na kilku odmianach gitary akustycznej oraz na gitarze elektrycznej. Jeszcze podczas studiów założył, wraz z bratem Pawłem, grupę jazzową OVERTIME, z którą zdobył laury na festiwalu Jazz Juniors` 90 i wydał płytę  „Nadgodziny” zawierającą wyłącznie autorskie kompozycje braci Piątków.

        Jest laureatem kilku konkursów gitary klasycznej oraz jazzowej. Współpracował z B. Maselim, J. Muniakiem, A. Kawończykiem, G. Turnauem, J. Wójcickim. Jako muzyk sesyjny nagrywał dla takich kompozytorów jak Zygmunt  Konieczny,  A. Korzeniowski, J. K. Pawluśkiewicz, czy Jacek Ostaszewski, z którym również występował
w legendarnej grupie OSJAN.

        Od ponad dwudziestu lat na stałe współpracuje z ALOSZĄ AWDIEJEWEM, znanym bardem z Piwnicy Pod Baranami, z którym nagrał dziesięć płyt i kilkadziesiąt programów TV. Dali wspólnie ponad 2000 koncertów
w Polsce, USA, Izraelu, Francji, Hiszpanii, Niemczech i Szwecji. Występował i nagrywał również z grupą Trio Revirado, a także z W. Malickim wykonując muzykę Astora Piazzoli i innych twórców tanga (płyta „Tango Bridge”).

        Od dawna (z przerwami) gra w HOT SWING, prowadzonym przez skrzypka Wojtka Marcinowskiego, uprawiającym styl zwany „hot club de france” czyli gypsy jazz – wzorem Django Reinhardta i Stéphane Grappellego. Uczestniczy w działaniach poetycko-muzycznej formacji Krakowskie Przedmieście (płyta „Spotkania”), a także  w popowym projekcie CITY, który przygotowuje wydanie pierwszej płyty.

        Marek Piątek jest również doświadczonym pedagogiem muzycznym (przez 17 lat pracował w krakowskim Liceum Muzycznym) i kompozytorem utworów jazzowych.